Запорізький суд відмовив скандальній ексдиректорці служби крові в поновлені на посаді

Опубликовано 2022/12/08 - 16:01

Колишня керівниця Запорізького обласного центру служби крові Світлана Богомаз,  яку було звільнено через мільйонні махінації з продажем донорської крові та зловживання з закупівлями, намагалась в судовому порядку повернути посаду. Розглянувши її позов Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя відмовив ексдиректорці в поновлені.

В серпні 2021 року після виявлення грубих порушень в роботі КНП «Запорізький обласний центр служби крові», стосовно С. Богомаз було відкрите кримінальне провадження за ст. 364 та 366 КК України. Як витікає з цього провадження, колишня директорка свідомо переводила донорську кров та її компоненти в розряд непридатних для лікування та продавала по заниженій ціні приватним комерційним структурам, що спричинило збитків на суму понад 6 млн гривень.

Окрім незаконного продажу крові Світлана Богомаз також звинувачується у необґрунтованому нарахуванні собі премії в розмірі понад 104 тис. грн, закупівлях товарів та послуг за завищеними цінами, та грубих порушеннях норм транспортування крові та продуктів на її основі, коли донорська кров, в спеку, доправлялась до віддалених районів Запорізької області просто в багажнику «Жигулів»,  без холодильного обладнання та спецумов.

Після виявлення махінацій та відкриття кримінального провадження, рішенням Запорізької облради, С. Богомаз було звільнено з посади директора КНП «Запорізький обласний центр служби крові.

В грудні 2021 р.  прокуратура завершила слідство та передала звинувачувальний акт щодо Світлани Богомаз до суду.  Наразі триває судовий розгляд цієї кримінальної справи.

Попри висновки слідства та оприлюднені кричущі факти зловживань колишня директорка ЗОЦСК намагалась оскаржити своє звільнення та через суд повернутись на посаду, що викликало резонанс в ЗМІ та суспільстві. Наразі Орджонікідзевський суд Запоріжжя  поставив крапку у спробах Світлани Богомаз повернутись на посаду керівника Запорізького обласного центру служби крові.

Просмотров: 1270. Теги: Светлана Богомаз
Поделиться: